indirline.com
Editörlük Sistemi Başvuru Formu - Sıkça Sorulan Sorular ve Kurallar

Editörlük Sistemi Nedir?
Artık indirline.com sitesindeki tüm programlar kayıtlı editörlerimizce eklenmektedir. Editörlerimiz seviyelerine göre bazı görev ve yetkilere sahiptir. Sisteme ilk kayıt olunduğunda "Aday Editör" olarak göreve başlanır. Zamanla eklenilen programlara, ve bu programların eklenmesinden kazanılan puanlara göre üst seviyelere çıkılır. Üst seviyelere çıkıldıkça sitedeki yetki ve sorumluluk artmaktadır.

Editörlerin temel görev ve sorumlulukları nelerdir?
Editörlerimizin en temel görevi kendi hazırladıkları veya başkaları tarafından hazırlanan programları indirline.com sitesine eklemektir. Editörlerimizce eklenen programlar üst pozisyondaki editörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra onaylanarak sitede yayınlanmaktadır. Editörlerimiz görevleri süresince sitede duyurulan kurallara uymak durumundadır. Kasıtlı olarak zarar verici davranışlarda bulunanların (örneğin virüslü program eklemeye çalışmak, bir başka Türk program sitesinden kopyalama yaparak program eklemek gibi...) editörlük hesapları kapatılmaktadır. Ayrıca haber vermeksizin çok uzun süre faaliyette bulunmayan editörlerin hesapları sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır.

Editör olmak bana ne kazandırır?
Program üreticileri, kendi hazırladıkları programları Türkiye'nin en çok ziyaret edilen program sitesi olan indirline.com'ye eklediklerinde, programlarını hergün binlerce internet kullanıcısına ulaştırabilir. Ayrıca programlarının kaç kişi tarafından indirildiğini takip edebilir, programlarının kurulum dosyalarını indirline.com sitesinin sunucularına ekleyebilir ve diledikleri zaman programlarının yeni sürümlerini de siteye ekleyerek programlarını her zaman güncel olarak internet kullanıcılarına sunabilirler.

Görev ve yetkilerinin artmasını isteyen editörlerimiz de puan sistemimize göre sitede en üst konumlara ulaşabilmektedirler. Üst seviyeye gelen editörlerimiz sitede geniş yetkilere sahiptir. Siteyle ilgili kararlar çoğu zaman ziyaretçilerin ve diğer editörlerin de görüşleri dikkate alınarak, site sahibi ve üst editörler tarafından ortaklaşa verilmektedir. indirline.com Editörleri, indirline.com sitesinin sağladığı özel imkanlara, fırsatlara da sahip olabilmektedir.

Editörler ekledikleri her program için para kazanabilecekler. Belli seviyeye ulaştıktan sonra indirline.com uzantılı mail adresiniz de olabilecek. Editörlükte kendinizi ispat ettikten sonra web siteniz için bedava hosting hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sitelerinizin popülerliğinin artması için backlink desteğide alabilirsiniz.

Nasıl editör olabilirim?
Yukarıdaki yazılanları okuyup editör olarak indirline.com'a kayıt yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki tuşa basarak karşınıza çıkacak olan "Editörlük Sistemi Başvuru Formu"nu doldurup gönderiniz. Editör kaydı ve ileride seviye atlamak için belirli bir yaş sınırlaması olmayıp önemli olan gösterilen özen, sorumluluk ve başarıdır.

Editörlükte Uyulması Gereken Başlıca Kurallar ve Uyarılar:

  • Eklenecek programlar yasal ve genel ahlak kurallarına uygun olmalı. Hack, crack, adult, mp3 türü programların eklenmesi yasaktır.
  • Programlar mümkün oldukça üretici sitelerinden eklenmelidir. Güvenilir olmayan veya ileride problem çıkarabilecek sitelerden (birçok ücretsiz site gibi..) program eklenemez.
  • Dosya paylaşım sitelerinden (rapidshare vs.) dosya eklenmez.
  • Ekleyeceğiniz programların internet üzerinde bir sitede (üretici sitesinde) doğrudan indirilmeye müsait bir şekilde bulunması gerekir. Yani kendi bilgisayarınızdaki bir programı siteye yükleyemezsiniz. Programın bağlantısını (linkini) internetten bulmanız gerekir.
  • mIRC Scriptleri eklenmemektedir.
  • Diğer Türk program sitelerinden kopyala+yapıştır yaparak program eklemek yasaktır. Tesbiti halinde editör hesabı uyarı yapılmaksızın kapatılacaktır.
  • Temel kaynağınız internetteki yabancı siteler (üretici siteleri vs.) olacağı için yeterli derecede yabancı dil bilginizin olması şarttır.

  • Copyright ©2010 indirline.com                                                                                         Editörlük Sistemi ver. 1.0